Muzeum  -  Pułkownik Kukliński  -  Działalność  -  Kontakt  -  Wesprzyj muzeum  -  English


Nowa wystawa "Pułkownik Kukliński – Polska samotna misja"

 

Izba Pamięci Płk. Kuklińskiego z dumą zaprasza na wystawę „Pułkownik Kukliński – Polska samotna misja”. Odsłonięcie wystawy podczas 3-dniowych obchodów zwycięstwa Polski nad bolszewicką Rosją, w 94. rocznicę Cudu nad Wisłą. 16 sierpnia w Ossowie podczas American Day godz. 12.00.

Składająca się z 20 plansz ekspozycja prezentuje życiorys Ryszarda Kuklińskiego, jego bohaterską misję, wraz ze Stanami Zjednoczonymi, powstrzymania wojennych planów Związku Sowieckiego w latach 70 i 80 XX w. Wystawa prezentuje ponad sto fotografii i kopii dokumentów, w tym mapy sztabowe planów ataku Układu Warszawskiego na zachód Europy. Także dokumenty prezentujące uzależnienie Polski od Związku Sowieckiego i Armii Czerwonej eksponowane w Izbie Pamięci Płk. Kuklińskiego. Wystawa została przygotowana wspólnie z Archiwum Akt Nowych. Wystawa prezentuje także tradycje wspólnej walki o wolność Stanów Zjednoczonych i Polski. Opisy zdjęć wydrukowane są w języku polski i angielskim.

 
Wystawa ma za zadanie edukować Polaków w każdym zakątku kraju. W celu zamówienia wystawy prosimy o kontakt: izba@kuklinski.org.pl lub tel. +48 661 125 196.
 

 

 

 

Kuklinski.org.pl 

Copyright: Instytut Józefa Szaniawskiego